Қазақ тілінен сабақ жоспары: Мектеп пәндері туралы жазамыз №1 (2 сынып, II тоқсан )
Пән: Қазақ тілі Т2
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:«Менің мектебім»
Сабақ тақырыбы:Мектеп пәндері туралы жазамыз №1
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)4.4 Каллиграфиялық нормаларды сақтау
2.4.4.1 бас әріптер мен кіші әріптердің биіктігін, енін, көлбеулігін және олардың байланысын сақтап жазу
4.5 Орфоэпиялық және орфографиялық нормаларды сақтау
2.4.5.1 ә, ө, ү, ұ, і, ы, ң, қ, ғ, һ әріптері кездесетін сөздерді теріп жазу
Сабақ мақсаттары:Барлық оқушылар: Мұғалімнің көмегімен бас әріптер мен кіші әріптердің биіктігін, енін, көлбеулігін және олардың байланысын сақтап жазады. Ә, ө, ү, ұ, і, ы, ң, қ, ғ, һ әріптері кездесетін сөздерді теріп жазады.
Көптеген оқушылар: үлгі бойынша бас әріптер мен кіші әріптердің биіктігін, енін, көлбеулігін және олардың байланысын сақтап жазады. Ә, ө, ү, ұ, і, ы, ң, қ, ғ, һ әріптері кездесетін сөздерді теріп жазады.
Кейбір оқушылар: өз бетінше бас әріптер мен кіші әріптердің биіктігін, енін, көлбеулігін және олардың байланысын сақтап жазу. Ә, ө, ү, ұ, і, ы, ң, қ, ғ, һ әріптері кездесетін сөздерді теріп жазады.
Сабақ барысы: Ертеңгілік шеңбері
(МК) «Мектеп пәндері» ойынын ойнау. Оқушыларды шеңберге тұрғызып, ретімен кезек-кезек мектеп пәндеріне қатысты сөздерді айтады. Мысалы, қазақ тілі, дүниетану, өзін-өзі тану. Оқушылар ...менің сүйікті пәнім, мен ... пәнін ұнатамын. Мен ... пәнін ұнатпаймын. ...менің сүйікті пәнім емес деп біреуін таңдап айту керек.
Оқушыларды сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру.
Сөйлемді дұрыс жазуды үйренеміз.
(Ө) Тапсырма. Оқушыларға бір-бір сөйлем таратылып беріледі. Сөздерді ретімен орналастырып, сөйлем құрастырады, сөздерді қағазға желімдейді.
Әр сабақта не істейсіңдер? деген сұраққа жауап жазады. Сөйлемді дауыстап оқиды. Ә, ө, ү, ұ, і, ы, ң, қ, ғ, һ әріптері кездесетін сөздерді жасыл түспен астын сызады.
СӨЙЛЕМДЕР:
1. Біз математика сабағында есеп шығарамыз.
2. Біз қазақ тілі сабағында жаттығу орындаймыз.
3. Біз дене шынықтыру сабағында жүгіреміз, ойнаймыз.
4. Біз бейнелеу өнері сабағында бояймыз, сурет саламыз.
5. Біз ағылшын тілі сабағында сөздер жаттаймыз.
6. Біз орыс тілі сабағында тақпақ жаттаймыз.
7. Біз дүниетану сабағында оқимыз, айтамыз.
8. Біз ән-күй сабағында ән айтамыз, аспапта ойнаймыз.
9. Біз жүзу сабағында суда жүземіз.
10. Біз еңбек сабағында қиямыз, желімдейміз.
Дескриптор:
Сөйлемдерді дұрыс құрастырады.
Сөйлемді дауыстап оқиды.
Оқушылар құрастырылған әр сөйлемді «Бағдаршам» арқылы бағалайды.....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:«Менің мектебім»
Сабақ тақырыбы:Мектеп пәндері туралы жазамыз №1
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)4.4 Каллиграфиялық нормаларды сақтау
2.4.4.1 бас әріптер мен кіші әріптердің биіктігін, енін, көлбеулігін және олардың байланысын сақтап жазу
4.5 Орфоэпиялық және орфографиялық нормаларды сақтау
2.4.5.1 ә, ө, ү, ұ, і, ы, ң, қ, ғ, һ әріптері кездесетін сөздерді теріп жазу
Сабақ мақсаттары:Барлық оқушылар: Мұғалімнің көмегімен бас әріптер мен кіші әріптердің биіктігін, енін, көлбеулігін және олардың байланысын сақтап жазады. Ә, ө, ү, ұ, і, ы, ң, қ, ғ, һ әріптері кездесетін сөздерді теріп жазады.
Көптеген оқушылар: үлгі бойынша бас әріптер мен кіші әріптердің биіктігін, енін, көлбеулігін және олардың байланысын сақтап жазады. Ә, ө, ү, ұ, і, ы, ң, қ, ғ, һ әріптері кездесетін сөздерді теріп жазады.
Кейбір оқушылар: өз бетінше бас әріптер мен кіші әріптердің биіктігін, енін, көлбеулігін және олардың байланысын сақтап жазу. Ә, ө, ү, ұ, і, ы, ң, қ, ғ, һ әріптері кездесетін сөздерді теріп жазады.
Сабақ барысы: Ертеңгілік шеңбері
(МК) «Мектеп пәндері» ойынын ойнау. Оқушыларды шеңберге тұрғызып, ретімен кезек-кезек мектеп пәндеріне қатысты сөздерді айтады. Мысалы, қазақ тілі, дүниетану, өзін-өзі тану. Оқушылар ...менің сүйікті пәнім, мен ... пәнін ұнатамын. Мен ... пәнін ұнатпаймын. ...менің сүйікті пәнім емес деп біреуін таңдап айту керек.
Оқушыларды сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру.
Сөйлемді дұрыс жазуды үйренеміз.
(Ө) Тапсырма. Оқушыларға бір-бір сөйлем таратылып беріледі. Сөздерді ретімен орналастырып, сөйлем құрастырады, сөздерді қағазға желімдейді.
Әр сабақта не істейсіңдер? деген сұраққа жауап жазады. Сөйлемді дауыстап оқиды. Ә, ө, ү, ұ, і, ы, ң, қ, ғ, һ әріптері кездесетін сөздерді жасыл түспен астын сызады.
СӨЙЛЕМДЕР:
1. Біз математика сабағында есеп шығарамыз.
2. Біз қазақ тілі сабағында жаттығу орындаймыз.
3. Біз дене шынықтыру сабағында жүгіреміз, ойнаймыз.
4. Біз бейнелеу өнері сабағында бояймыз, сурет саламыз.
5. Біз ағылшын тілі сабағында сөздер жаттаймыз.
6. Біз орыс тілі сабағында тақпақ жаттаймыз.
7. Біз дүниетану сабағында оқимыз, айтамыз.
8. Біз ән-күй сабағында ән айтамыз, аспапта ойнаймыз.
9. Біз жүзу сабағында суда жүземіз.
10. Біз еңбек сабағында қиямыз, желімдейміз.
Дескриптор:
Сөйлемдерді дұрыс құрастырады.
Сөйлемді дауыстап оқиды.
Оқушылар құрастырылған әр сөйлемді «Бағдаршам» арқылы бағалайды.....
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Мектептегі түрлі жағдайлар туралы жазу (2 сынып, II тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Біздің айналамыздағы табиғат әлемі туралы өлеңдер оқу (2-сабақ) (2 сынып, II тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Өзен және көл (3 сынып, IV тоқсан, 7 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Нәтиже сабақ (3 сынып, IV тоқсан, 7 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Саяжайда №5 (3 сынып, IV тоқсан, 8 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Мектептегі түрлі жағдайлар туралы жазу (2 сынып, II тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Біздің айналамыздағы табиғат әлемі туралы өлеңдер оқу (2-сабақ) (2 сынып, II тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Өзен және көл (3 сынып, IV тоқсан, 7 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Нәтиже сабақ (3 сынып, IV тоқсан, 7 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Саяжайда №5 (3 сынып, IV тоқсан, 8 бөлім)
Іздеп көріңіз: