Қазақ тілінен сабақ жоспары: Ертегі кейіпкерлері (1 сынып, 6 бөлім )
Пән: Қазақ тілі (екінші)
Бөлім: Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті.
ТАҚЫРЫБЫ: Ертегі кейіпкерлері.
ОҚУ МАҚСАТТАРЫ: А 2 Қарапайым әңгімелерді (мәтіндерді) мазмұндайды.
Т 5 Тыңдалған мәтінді түсінеді, түсінгенін пікір, сұрақтар немесе қимыл арқылы білдіреді.
Ж 2 Қарапайым, түсінікті тілмен жазады.
САБАҚ МАҚСАТЫ:Барлық оқушылар:
Сурет бойынша кейіпкерлерді атай алады. Мұғалімнің көмегі арқылы кейбір бөліктерін айта алады.
Оқушылардың көбі:
Бейнематериал бойынша сұрақтарға жауап бере алады. Кейіпкерлерді атай алады. Әрекеттерін болжамдай алады. Кейіпкерлердің атауларын жаза алады.
Оқушылардың кейбірі:
Ертегіні сурет бойынша реттілікпен айта алады. Тірек сөздерді қолдана алады. Кейіпкерлердің іс-әрекеттерін айта алады.
Сабақ барысы: Ертеңгілік шеңбер
Ерте, ерте, ертеде,
Ертегілер елінде
Еркелеген еркеге
Ертегілер ерекше.
(Ұ) «Мақта қыз бен мысық» бейнежазбасын көрсету. Бейнежазбада бірінші рет қарағанда, көрген кейіпкерлерді атату. Бейнежазбаны тоқтатып, болжам жасату.
Бейнежазбаны екінші рет көру барысында тоқтатып, кейіпкерлер туралы жеңіл, күрделі сұрақ қою.
• Кім? Не? Қайда?
• Қай сөздер, суреттер сендерге таныс?
• Қандай кейіпкерлерге ұқсайды? Неліктен ұқсайды?
• Мақта қыздың көңіл-күйі қандай болды?
• Мысықтың көңіл-күйі қандай болды?
• Мақта қыз бен мысық дос бола алды ма .....
Бөлім: Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті.
ТАҚЫРЫБЫ: Ертегі кейіпкерлері.
ОҚУ МАҚСАТТАРЫ: А 2 Қарапайым әңгімелерді (мәтіндерді) мазмұндайды.
Т 5 Тыңдалған мәтінді түсінеді, түсінгенін пікір, сұрақтар немесе қимыл арқылы білдіреді.
Ж 2 Қарапайым, түсінікті тілмен жазады.
САБАҚ МАҚСАТЫ:Барлық оқушылар:
Сурет бойынша кейіпкерлерді атай алады. Мұғалімнің көмегі арқылы кейбір бөліктерін айта алады.
Оқушылардың көбі:
Бейнематериал бойынша сұрақтарға жауап бере алады. Кейіпкерлерді атай алады. Әрекеттерін болжамдай алады. Кейіпкерлердің атауларын жаза алады.
Оқушылардың кейбірі:
Ертегіні сурет бойынша реттілікпен айта алады. Тірек сөздерді қолдана алады. Кейіпкерлердің іс-әрекеттерін айта алады.
Сабақ барысы: Ертеңгілік шеңбер
Ерте, ерте, ертеде,
Ертегілер елінде
Еркелеген еркеге
Ертегілер ерекше.
(Ұ) «Мақта қыз бен мысық» бейнежазбасын көрсету. Бейнежазбада бірінші рет қарағанда, көрген кейіпкерлерді атату. Бейнежазбаны тоқтатып, болжам жасату.
Бейнежазбаны екінші рет көру барысында тоқтатып, кейіпкерлер туралы жеңіл, күрделі сұрақ қою.
• Кім? Не? Қайда?
• Қай сөздер, суреттер сендерге таныс?
• Қандай кейіпкерлерге ұқсайды? Неліктен ұқсайды?
• Мақта қыздың көңіл-күйі қандай болды?
• Мысықтың көңіл-күйі қандай болды?
• Мақта қыз бен мысық дос бола алды ма .....
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Ертегілер – қысқа фильмдерді көру №2 «Алма» ертегісі (1 сынып, 6 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Ертегі кейіпкерлері №1 (1 сынып, 6 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Ертегілер – қысқа фильмдерді көру №3 «Түлкі мен тырна» ертегісі (1 сынып, 6 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Ертегі кейіпкерлері №2 (1 сынып, 6 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Ертегілер – қысқа фильмдерді көру №1 (1 сынып, 6 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Ертегілер – қысқа фильмдерді көру №2 «Алма» ертегісі (1 сынып, 6 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Ертегі кейіпкерлері №1 (1 сынып, 6 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Ертегілер – қысқа фильмдерді көру №3 «Түлкі мен тырна» ертегісі (1 сынып, 6 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Ертегі кейіпкерлері №2 (1 сынып, 6 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Ертегілер – қысқа фильмдерді көру №1 (1 сынып, 6 бөлім )
Іздеп көріңіз: