Қазақ тілінен сабақ жоспары: Көлік – идеяны түсіну №2 (1 сынып, 5 бөлім )
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Саяхат
Сабақтың тақырыбы:Көлік – идеяны түсіну №2
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)
1.2 Сөздердің және сөз тіркестерінің мағынасын түсіну.
1.1.2.1 Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді.
1.4 Әдеби тіл нормасын түсіну.
1.1.4.1 Дыбыстар мен сөздерді дұрыс айтады.
2.4 Диалогке қатысу.
1.2.4.1 Анық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді.
Сабақтың мақсаттары:
Барлығы: Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді. Дыбыстар мен сөздерді мұғалімнің көмегімен дұрыс айтады. Мұғалімнің көмегімен мәселені түсінгенін көрсетеді.
Көбі: Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді және түсіндіріп береді. Дыбыстар мен сөздерді дұрыс айтады. Анық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді.
Кейбірі: Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді және сөйлем құрастыра алады. Дыбыстар мен сөздерді дұрыс айтады және мысалдар келтіре алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді.
Сабақ барысы: Ертеңгілік шеңбері
(К) Көліктің бөліктерін білдіретін сөздерді карточкалардың көмегімен тексеру.
Дөңгелек
Мотор
Руль
Жүк салғыш
Капот
Орындық
(Тақтада оқушыларға арналған оқу мақсаты жазылады.) Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту.
«Мен дыбыстар мен сөздерді дұрыс айтамын»
Берілген бейне жазбаны мұқият тыңдау, бейнелерді көре отырып сипатын тану, берілген сөздерге сөйлем ойлатып көру.
Тізбекті әріптен сөз құрау.
«Әуежай» мультхикаясы
(ҚБ) Әріптерден сөздерді құрастыр. Дауысты дыбысты қызыл түспен, дауыссыз дыбысты көк түспен бояп көрсет.
Көліктің бөлшектері туралы түсіндіріп кету.
Мысалы: Мынау – ұшақ. Ол әдемі,үлкен. Түсі ақ. Оның қанаттары бар.Ол аспанда ұшып жүреді.
«Ұшақтар» мультфильмін көрсету.
Мультфильмді көрсетпес бұрын не туралы көретіндері туралы болжамдарын сұрап алу. Мультфильмнен үзінді көрген соң, болжамдары сәйкес келе ме жоқ па алмасу ой бөлісу. Қандай көліктердің түрлерін көрді, түстері, қандай еді деген сұрақтарға жауап беру.
СЕРГІТУ СӘТІ.
Өте биік аспанда/қолын жоғары-төмен сермейді/
Ұшақпен мен ұшамын /ирелектеп көрсетеді/
Жұмсақ, жеңіл бұлттарды/қолдарымен көрсетеді|
Қолдарыммен ұстаймын ./ирелектеп көрсетеді/....
Сабақтың тақырыбы:Көлік – идеяны түсіну №2
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)
1.2 Сөздердің және сөз тіркестерінің мағынасын түсіну.
1.1.2.1 Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді.
1.4 Әдеби тіл нормасын түсіну.
1.1.4.1 Дыбыстар мен сөздерді дұрыс айтады.
2.4 Диалогке қатысу.
1.2.4.1 Анық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді.
Сабақтың мақсаттары:
Барлығы: Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді. Дыбыстар мен сөздерді мұғалімнің көмегімен дұрыс айтады. Мұғалімнің көмегімен мәселені түсінгенін көрсетеді.
Көбі: Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді және түсіндіріп береді. Дыбыстар мен сөздерді дұрыс айтады. Анық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді.
Кейбірі: Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді және сөйлем құрастыра алады. Дыбыстар мен сөздерді дұрыс айтады және мысалдар келтіре алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді.
Сабақ барысы: Ертеңгілік шеңбері
(К) Көліктің бөліктерін білдіретін сөздерді карточкалардың көмегімен тексеру.
Дөңгелек
Мотор
Руль
Жүк салғыш
Капот
Орындық
(Тақтада оқушыларға арналған оқу мақсаты жазылады.) Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту.
«Мен дыбыстар мен сөздерді дұрыс айтамын»
Берілген бейне жазбаны мұқият тыңдау, бейнелерді көре отырып сипатын тану, берілген сөздерге сөйлем ойлатып көру.
Тізбекті әріптен сөз құрау.
«Әуежай» мультхикаясы
(ҚБ) Әріптерден сөздерді құрастыр. Дауысты дыбысты қызыл түспен, дауыссыз дыбысты көк түспен бояп көрсет.
Көліктің бөлшектері туралы түсіндіріп кету.
Мысалы: Мынау – ұшақ. Ол әдемі,үлкен. Түсі ақ. Оның қанаттары бар.Ол аспанда ұшып жүреді.
«Ұшақтар» мультфильмін көрсету.
Мультфильмді көрсетпес бұрын не туралы көретіндері туралы болжамдарын сұрап алу. Мультфильмнен үзінді көрген соң, болжамдары сәйкес келе ме жоқ па алмасу ой бөлісу. Қандай көліктердің түрлерін көрді, түстері, қандай еді деген сұрақтарға жауап беру.
СЕРГІТУ СӘТІ.
Өте биік аспанда/қолын жоғары-төмен сермейді/
Ұшақпен мен ұшамын /ирелектеп көрсетеді/
Жұмсақ, жеңіл бұлттарды/қолдарымен көрсетеді|
Қолдарыммен ұстаймын ./ирелектеп көрсетеді/....
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Көлік – идеяны түсіну №3 (1 сынып, 5 бөлім )
» Сабақ жоспары: Аңдар №1 (Қазақ тілі, 1 сынып, 4 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Менің отбасым №3 (1 сынып, 3 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Сынып бөлмесіне қатысты дыбыстар №1 (1 сынып, 2 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Менің отбасым №1 (1 сынып, 3 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Көлік – идеяны түсіну №3 (1 сынып, 5 бөлім )
» Сабақ жоспары: Аңдар №1 (Қазақ тілі, 1 сынып, 4 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Менің отбасым №3 (1 сынып, 3 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Сынып бөлмесіне қатысты дыбыстар №1 (1 сынып, 2 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Менің отбасым №1 (1 сынып, 3 бөлім )
Іздеп көріңіз: