Қазақ тілінен сабақ жоспары: Менің ойыншығым (1 сынып, 1 бөлім )
Пән: қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Өзім туралы»
Сабақ тақырыбы:Менің ойыншығым
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)2.3 Түрлі жағдаяттарда қарым-қатынасқа түсу және тіл нормасын сақтау.
1.2.3.1 сұхбаттасының сұрағына жауап беру және оған сұрақ қою барысында тілдік нормаларды сақтап, этикет сөздерді қолдану.
4.1 Мәтінді түрлі формада ұсыну.
1.4.1.1 суретте берілген заттардың сынын білдіретін сөздерді жазу/постер құрастыру.
Сабақ мақсаттары:Барлық оқушылар: сұраққа жауап береді, суретте берілген сөздердің сынын жазады.
Көптеген оқушылар: тілдік нормаларды сақтап, сұраққа жауап береді, сұрақ қояды, суретте берілген сөздердің сынын жазады, сөйлем құрастырады.
Кейбір оқушылар: тілдік нормаларды сақтап, сұраққа жауап береді, сұрақ қояды, суретте берілген сөздердің сынын жазады, сөйлем құрастырады, баға береді.
Сабақ барысы: 1. Шеңбер құрып, бір-біріне сиқырлы сөздер айтады. Мысалы: Сен әдемісің! Сен жақсысың! т.б.
1. Сөздік жұмысы. Ойыншықтар түрлерін көрсетіп, оқушылардан оларды атап айтуды сұрау.
2. Сұхбат құру. Оқушылардан қандай ойыншықтары бар екенін сұрау.
– Сенің қандай ойыншықтарың бар?
– Менің қуыршағым (қонжығым, машинам, добым, т.б.) бар.
– Сенің сүйікті ойыншығың не?
– Менің сүйікті ойыншығым – құлыншақ (қуыршақ, қонжық, машина, доп, т.б.)
– Ойыншығың қандай?
– Менің добым үлкен үлкен (қуыршағым әдемі, қонжығым жұмсақ, машинам қызыл, т.б.)
Сергіту сәті. «Ойыншықтар» әнін айту.
2-тапсырма. Мәнерлеп оқу:
Мен аю-мен ой-на-дым.
Ол жұм-сақ ой-ын-шық.
Тү-сі қоң-ыр, кө-зі қа-ра.
Мен о-ны жақ-сы кө-ре-мін.
Мен сә-би ке-зім-де қу-ыр-шақ-пен ой-на-дым.
Ме-нің қу-ыр-ша-ғым сүй-кім-ді.
О-ның кө-зі көк, қа-сы қа-ра.
О-ның ки-і-мі бол-ды.
Ол сөй-лей-ді, ө-лең ай-та-ды.
Мен сә-би ке-зім-де ма-ши-на-мен ой-на-дым.
Мен-де көп ма-ши-на бол-ды.
Жүк ма-ши-нам үл-кен жә-не ә-де-мі.
Дөң-ге-ле-гі қа-ра, ка-би-на-сы көк.
Мы-нау – доп.
Бұл – ме-нің сүй-ік-ті ой-ын-шы-ғым.
Мен доп-пен ой-най-мын.
О-ның тү-сі қан-дай?
3-тапсырма. Кестедегі мәтінді оқы, бос орынға ойыншықтың сынын білдіретін сөздерді жаз. Мәтіннің қасына ойыншықтың суретін сал ....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Өзім туралы»
Сабақ тақырыбы:Менің ойыншығым
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)2.3 Түрлі жағдаяттарда қарым-қатынасқа түсу және тіл нормасын сақтау.
1.2.3.1 сұхбаттасының сұрағына жауап беру және оған сұрақ қою барысында тілдік нормаларды сақтап, этикет сөздерді қолдану.
4.1 Мәтінді түрлі формада ұсыну.
1.4.1.1 суретте берілген заттардың сынын білдіретін сөздерді жазу/постер құрастыру.
Сабақ мақсаттары:Барлық оқушылар: сұраққа жауап береді, суретте берілген сөздердің сынын жазады.
Көптеген оқушылар: тілдік нормаларды сақтап, сұраққа жауап береді, сұрақ қояды, суретте берілген сөздердің сынын жазады, сөйлем құрастырады.
Кейбір оқушылар: тілдік нормаларды сақтап, сұраққа жауап береді, сұрақ қояды, суретте берілген сөздердің сынын жазады, сөйлем құрастырады, баға береді.
Сабақ барысы: 1. Шеңбер құрып, бір-біріне сиқырлы сөздер айтады. Мысалы: Сен әдемісің! Сен жақсысың! т.б.
1. Сөздік жұмысы. Ойыншықтар түрлерін көрсетіп, оқушылардан оларды атап айтуды сұрау.
2. Сұхбат құру. Оқушылардан қандай ойыншықтары бар екенін сұрау.
– Сенің қандай ойыншықтарың бар?
– Менің қуыршағым (қонжығым, машинам, добым, т.б.) бар.
– Сенің сүйікті ойыншығың не?
– Менің сүйікті ойыншығым – құлыншақ (қуыршақ, қонжық, машина, доп, т.б.)
– Ойыншығың қандай?
– Менің добым үлкен үлкен (қуыршағым әдемі, қонжығым жұмсақ, машинам қызыл, т.б.)
Сергіту сәті. «Ойыншықтар» әнін айту.
2-тапсырма. Мәнерлеп оқу:
Мен аю-мен ой-на-дым.
Ол жұм-сақ ой-ын-шық.
Тү-сі қоң-ыр, кө-зі қа-ра.
Мен о-ны жақ-сы кө-ре-мін.
Мен сә-би ке-зім-де қу-ыр-шақ-пен ой-на-дым.
Ме-нің қу-ыр-ша-ғым сүй-кім-ді.
О-ның кө-зі көк, қа-сы қа-ра.
О-ның ки-і-мі бол-ды.
Ол сөй-лей-ді, ө-лең ай-та-ды.
Мен сә-би ке-зім-де ма-ши-на-мен ой-на-дым.
Мен-де көп ма-ши-на бол-ды.
Жүк ма-ши-нам үл-кен жә-не ә-де-мі.
Дөң-ге-ле-гі қа-ра, ка-би-на-сы көк.
Мы-нау – доп.
Бұл – ме-нің сүй-ік-ті ой-ын-шы-ғым.
Мен доп-пен ой-най-мын.
О-ның тү-сі қан-дай?
3-тапсырма. Кестедегі мәтінді оқы, бос орынға ойыншықтың сынын білдіретін сөздерді жаз. Мәтіннің қасына ойыншықтың суретін сал ....
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Бейне (1 сынып, 1 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Наурыз мейрамы (1 сынып, 6 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Балабақша (1 сынып, 1 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Демалыс туралы әңгімелерді оқу №1 (2 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Балаларға арналған тақпақтар жазу (2-сабақ) (2 сынып, III тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Бейне (1 сынып, 1 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Наурыз мейрамы (1 сынып, 6 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Балабақша (1 сынып, 1 бөлім )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Демалыс туралы әңгімелерді оқу №1 (2 сынып, IV тоқсан )
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Балаларға арналған тақпақтар жазу (2-сабақ) (2 сынып, III тоқсан )
Іздеп көріңіз: