Қазақ тілінен сабақ жоспары: Жем шашамыз №10 (3 сынып, I тоқсан, 1 бөлім)
Пән: Қазақ тілі Т2
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Жанды табиғат
Сабақ тақырыбы: Жем шашамыз №10
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 1.3 Тыңдаған аудио/бейнематериалдың мазмұнын түсіну
3.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/кесте толтыру/ мазмұндау
2.3 Түрлі жағдаяттарда қарым-қатынасқа түсу (диалог)
3.2.3.1 белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасын түсіну және олардың ойын толықтыру
4.4 Каллиграфиялық дағдыларды дамыту
3.4.4.1 кең жолды дәптерге бас әріптер мен кіші әріптердің биіктігін, енін, көлбеулігін және олардың байланысын сақтап жазу
Сабақ мақсаттары:
1. Тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсіну
2. Тақырып бойынша диалогқа қатысу
3. Әріптерді каллиграфиялық нормаға сай жазу
Оқушылардың барлығы: тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсінеді, қолдау арқылы мазмұнын айтады, тақырып бойынша диалогқа қатысады
Оқушылардың көпшілігі: тыңдаған мәтіннің мазмұнын трек сөздердің көмегімен әңгімелейді, диалог барысында нақтылау сұрақтарын қояды, әріптердің байланысын сақтап жазады
Оқушылардың кейбірі: диалог барысында тақырыпқа қатысты пікірін білдіреді.
Сабақ барысы: «Сұхбат» ойыны.
Қатар отырған көршісімен сұхбат жүргізеді. Сұхбат аяқталған соң, көршісі туралы 2-3 ақпарат айтады (қандай музыканы, мультфильмді жақсы көреді, немен әуестенеді, немен айналысады және т.б. кез келген ақпарат).
Үй тапсырмасын тексеру
«Тірек сөздер» стратегиясы арқылы сабақтың мазмұнын болжайды.
Жанды табиғат, аспанда ұшу, табиғатты қорғау
Сабақ мақсатымен таныстыру
Тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсінемін.
Тақырып бойынша диалогқа қатысамын.
Әріптердің байланысын сақтап жазамын.
(МК, Ұ) Жаңа сөздерді сурет, анықтама арқылы, қимыл арқылы меңгерту
Жем-құстарға, жануарларға берілетін тамақ
Жем беру, жем шашу
Құстарға жем шашамын.
Марат малға жем берді.
торғай жем шашу
(Ө, Ж) Тыңдалым
Тыңдалым алды тапсырма
http://bala.soyle.kz/picture/learn?id=12 сайтындағы жаттығуларды орындайды.
1. Сөздер мен суреттерді сәйкестендіреді.
2. Берілген әріптерден сөздер құрап, құстардың атын жазады.
Тыңдалым тапсырмасы
Мәтінде оқушыларға таныс емес сөзге түсінік беру.
Төзімді- шыдамды. Суыққа төзімді.
Тыңдалым мәтіні
Тырна, қарлығаш – жыл құстары. Олар күзде жылы жаққа ұшып кетеді, ал көктемде қайтады. Торғай мен көгершін жылы жаққа ұшпайды. Олар суыққа төзімді. Адамдар оларға ұя жасайды және жем береді.
Оқушылар мәтінді 2 рет тыңдайды және тірек сөздердің көмегімен мәтін мазмұнын жұбына әңгімелейді (қолдауды қажет ететін оқушылар үшін қабылдау деңгейлері әртүрлі оқушыларды жұптастыру). Жұптар бір-бірін бағалайды.
Дескриптор:
• Тыңдаған мәтін мазмұнын түсінеді.
• Мәтін мазмұнын айтады.
• Тірек сөздерді дұрыс қолданады.
Тірек сөздер: тырна, қарлығаш, жылы жақ, торғай, көгершін, ұя жасаймыз, жем шашамыз
(Ж) Тыңдалымнан кейінгі тапсырма
Мәтіннің мазмұны бойынша сөйлемдерді аяқтап жазады.
1. тырналар, қарлығаштар
2. торғайлар, көгершіндер
3. ұя жасаймыз
4. жем шашамыз
1-2 жұптың жауаптары тыңдалады, пікір айту арқылы бағалау, сабақ соңында дәптерлерін тексеру).
Кері байланыс
(Т) Оқылым. Оқушылар топқа бөлінеді. Мәтінді оқып, мазмұны бойынша «иә, «жоқ» деп жауап беретіндей сұрақтар құрастырады.
Оқылым мәтіні
Мен торғайларға ұя жасаймын. Саша да ұя жасайды. Біз ұяны жоғары ілеміз. Біз құстарға жем шашамыз, су береміз. Құстар жанды табиғатқа жатады. Біз табиғатты қорғаймыз.
Топтар бір-бірінің жұмыстарын тыңдап, «Шапалақ» әдісі бойынша бағалайды. ....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Жанды табиғат
Сабақ тақырыбы: Жем шашамыз №10
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 1.3 Тыңдаған аудио/бейнематериалдың мазмұнын түсіну
3.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/кесте толтыру/ мазмұндау
2.3 Түрлі жағдаяттарда қарым-қатынасқа түсу (диалог)
3.2.3.1 белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасын түсіну және олардың ойын толықтыру
4.4 Каллиграфиялық дағдыларды дамыту
3.4.4.1 кең жолды дәптерге бас әріптер мен кіші әріптердің биіктігін, енін, көлбеулігін және олардың байланысын сақтап жазу
Сабақ мақсаттары:
1. Тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсіну
2. Тақырып бойынша диалогқа қатысу
3. Әріптерді каллиграфиялық нормаға сай жазу
Оқушылардың барлығы: тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсінеді, қолдау арқылы мазмұнын айтады, тақырып бойынша диалогқа қатысады
Оқушылардың көпшілігі: тыңдаған мәтіннің мазмұнын трек сөздердің көмегімен әңгімелейді, диалог барысында нақтылау сұрақтарын қояды, әріптердің байланысын сақтап жазады
Оқушылардың кейбірі: диалог барысында тақырыпқа қатысты пікірін білдіреді.
Сабақ барысы: «Сұхбат» ойыны.
Қатар отырған көршісімен сұхбат жүргізеді. Сұхбат аяқталған соң, көршісі туралы 2-3 ақпарат айтады (қандай музыканы, мультфильмді жақсы көреді, немен әуестенеді, немен айналысады және т.б. кез келген ақпарат).
Үй тапсырмасын тексеру
«Тірек сөздер» стратегиясы арқылы сабақтың мазмұнын болжайды.
Жанды табиғат, аспанда ұшу, табиғатты қорғау
Сабақ мақсатымен таныстыру
Тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсінемін.
Тақырып бойынша диалогқа қатысамын.
Әріптердің байланысын сақтап жазамын.
(МК, Ұ) Жаңа сөздерді сурет, анықтама арқылы, қимыл арқылы меңгерту
Жем-құстарға, жануарларға берілетін тамақ
Жем беру, жем шашу
Құстарға жем шашамын.
Марат малға жем берді.
торғай жем шашу
(Ө, Ж) Тыңдалым
Тыңдалым алды тапсырма
http://bala.soyle.kz/picture/learn?id=12 сайтындағы жаттығуларды орындайды.
1. Сөздер мен суреттерді сәйкестендіреді.
2. Берілген әріптерден сөздер құрап, құстардың атын жазады.
Тыңдалым тапсырмасы
Мәтінде оқушыларға таныс емес сөзге түсінік беру.
Төзімді- шыдамды. Суыққа төзімді.
Тыңдалым мәтіні
Тырна, қарлығаш – жыл құстары. Олар күзде жылы жаққа ұшып кетеді, ал көктемде қайтады. Торғай мен көгершін жылы жаққа ұшпайды. Олар суыққа төзімді. Адамдар оларға ұя жасайды және жем береді.
Оқушылар мәтінді 2 рет тыңдайды және тірек сөздердің көмегімен мәтін мазмұнын жұбына әңгімелейді (қолдауды қажет ететін оқушылар үшін қабылдау деңгейлері әртүрлі оқушыларды жұптастыру). Жұптар бір-бірін бағалайды.
Дескриптор:
• Тыңдаған мәтін мазмұнын түсінеді.
• Мәтін мазмұнын айтады.
• Тірек сөздерді дұрыс қолданады.
Тірек сөздер: тырна, қарлығаш, жылы жақ, торғай, көгершін, ұя жасаймыз, жем шашамыз
(Ж) Тыңдалымнан кейінгі тапсырма
Мәтіннің мазмұны бойынша сөйлемдерді аяқтап жазады.
1. тырналар, қарлығаштар
2. торғайлар, көгершіндер
3. ұя жасаймыз
4. жем шашамыз
1-2 жұптың жауаптары тыңдалады, пікір айту арқылы бағалау, сабақ соңында дәптерлерін тексеру).
Кері байланыс
(Т) Оқылым. Оқушылар топқа бөлінеді. Мәтінді оқып, мазмұны бойынша «иә, «жоқ» деп жауап беретіндей сұрақтар құрастырады.
Оқылым мәтіні
Мен торғайларға ұя жасаймын. Саша да ұя жасайды. Біз ұяны жоғары ілеміз. Біз құстарға жем шашамыз, су береміз. Құстар жанды табиғатқа жатады. Біз табиғатты қорғаймыз.
Топтар бір-бірінің жұмыстарын тыңдап, «Шапалақ» әдісі бойынша бағалайды. ....
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Балықтар №10 сабақ (3 сынып, I тоқсан, 1 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Сурет көрмесінде №7 сабақ (3 сынып, III тоқсан, 5 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Құстар- біздің досымыз №7 (3 сынып, I тоқсан, 1 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Өзен (3 сынып, IV тоқсан, 7 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Күз келді (3 сынып, I тоқсан, 1 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Балықтар №10 сабақ (3 сынып, I тоқсан, 1 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Сурет көрмесінде №7 сабақ (3 сынып, III тоқсан, 5 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Құстар- біздің досымыз №7 (3 сынып, I тоқсан, 1 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Өзен (3 сынып, IV тоқсан, 7 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Күз келді (3 сынып, I тоқсан, 1 бөлім)
Іздеп көріңіз: