Қазақ тілінен сабақ жоспары: Көгершін туралы аңыз №7 сабақ (3 сынып, I тоқсан, 1 бөлім)
Пән: Қазақ тілі Т2
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Жанды табиғат
Сабақ тақырыбы: Көгершін туралы аңыз №7 сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 3.5 Түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты алу
3.3.5.1 сөздіктер мен анықтамалықтардан қажетті ақпаратты табу және оны алу
2.2 Берілген тақырып бойынша сөйлеу
3.2.2.1 берілген тірек сөздер негізінде сөйлеу (3-4 сөйлем)
5.1 Грамматикалық нормаларды сақтау (лингвистикалық терминдерді қолданбау)
3.5.1.1 мұғалімнің қолдауымен заттың атын/сынын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздер мен көмекші сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдану
Сабақ мақсаттары:
• Тақырып бойынша қосымша ақпарат табу
• Тірек сөздерді қолданып сөйлеу
• Заттың санын білдіретін сөздерді дұрыс айту
Оқушылардың барлығы: мұғалімнің көмегімен қосымша ақпарат іздейді және қолдау арқылы тақырып бойынша сөйлейді
Оқушылардың көпшілігі: тақырып бойынша қажетті ақпаратты табады, тақырып бойынша тірек сөздерді сөйлеу барысында қолданады, қолдау арқылы заттың санын білдіретін сөздерді дұрыс айтады.
Оқушылардың кейбірі: тақырып бойынша қосымша ақпаратты орынды қолданып, сөйлеу барысында қолданады, тақырып бойынша білетін ақпаратымен бөліседі, заттың санын білдіретін сөздерді ауызша және жазбаша тілде қолданады.
Сабақ барысы: Үй тапсырмасын сұрау
Жұмбақтарды жатқа сұрау
Сабақтың мақсатымен таныстыру
• Тақырып бойынша қосымша ақпарат табамын.
• Тірек сөздерді қолданып сөйлеймін.
• Заттың санын білдіретін сөздерді қолданамын.
(МК, Ұ) Жаңа сөзбен жұмыс.
Жаңа сөздерді суреттер арқылы меңгерту
Сөз тіркестерін, сөйлемдер құру.
Көгершін ұя
Сөздердің айтылуы мен жазылуындағы ерекшеліктерді түсіндіру
Жазылуы Айтылуы
көгершін көгөршүн
ұя ұйа
Мәнерлеп оқиық!
Келіп көктем құстары,
Бау - бақшада ән салды.
Оларды жас достары
Ұя жасап қарсы алды.
Оқылым
Оқылымалды тапсырма
(МК, Ұ)
Суреттер арқылы тыңдалым мәтінінің мазмұнын болжайды.
Суреттерге қарап, көгершін қандай құс деп айтуға болады? (адамдарға жақын жүреді, дос болған, адамдарға көмектеседі, көгершінді адамдар жақсы көрген)
Оқылым тапсырмасы
(МК, Ұ) «Бірлесіп оқу» әдісі
Көгершін – адамдардың сүйікті құсы. Бұрын көгершін хат тасыған. Көгершін туралы аңыздар көп.
Бір күні танымал суретшіге бір өте кедей адам келіпті. Ол суретшіге: «Пабло, сен керемет суретшісің, маған көмектес. Маған бір сурет салып берсең, оны сатамын, тамақ аламын»,-дейді. Пикассо таңқалады. Ол қолына қағаз алып, көгершіннің суретін салып береді.
Мәтін бойынша сұрақтар қою:
• Көгершін қандай құс?
• Адамдар көгершінді не үшін жақсы көрді?
• Пикассо кім болған?
• Пикассоға кім келді?
• Кедей суретшіге не айтты?
• Суретші ненің суретін салып берді?
Оқылымнан кейінгі тапсырма
(Ж) Оқыған мәтін бойынша сөйлемдерді ретімен нөмірле.
Грамматикалық қоржын
Жұптар басқа жұптармен ауысып, жұмыстарын дұрыс нұсқамен тексереді. Мұғалім дұрыс нұсқаны оқып береді. Жұптар бір-бірін қысқаша комментарий айту арқылы бағалайды.
«Өте жақсы»
«Жақсы»
«Талпын»
«Ойлан»....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Жанды табиғат
Сабақ тақырыбы: Көгершін туралы аңыз №7 сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 3.5 Түрлі дереккөздерден қажетті ақпаратты алу
3.3.5.1 сөздіктер мен анықтамалықтардан қажетті ақпаратты табу және оны алу
2.2 Берілген тақырып бойынша сөйлеу
3.2.2.1 берілген тірек сөздер негізінде сөйлеу (3-4 сөйлем)
5.1 Грамматикалық нормаларды сақтау (лингвистикалық терминдерді қолданбау)
3.5.1.1 мұғалімнің қолдауымен заттың атын/сынын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздер мен көмекші сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдану
Сабақ мақсаттары:
• Тақырып бойынша қосымша ақпарат табу
• Тірек сөздерді қолданып сөйлеу
• Заттың санын білдіретін сөздерді дұрыс айту
Оқушылардың барлығы: мұғалімнің көмегімен қосымша ақпарат іздейді және қолдау арқылы тақырып бойынша сөйлейді
Оқушылардың көпшілігі: тақырып бойынша қажетті ақпаратты табады, тақырып бойынша тірек сөздерді сөйлеу барысында қолданады, қолдау арқылы заттың санын білдіретін сөздерді дұрыс айтады.
Оқушылардың кейбірі: тақырып бойынша қосымша ақпаратты орынды қолданып, сөйлеу барысында қолданады, тақырып бойынша білетін ақпаратымен бөліседі, заттың санын білдіретін сөздерді ауызша және жазбаша тілде қолданады.
Сабақ барысы: Үй тапсырмасын сұрау
Жұмбақтарды жатқа сұрау
Сабақтың мақсатымен таныстыру
• Тақырып бойынша қосымша ақпарат табамын.
• Тірек сөздерді қолданып сөйлеймін.
• Заттың санын білдіретін сөздерді қолданамын.
(МК, Ұ) Жаңа сөзбен жұмыс.
Жаңа сөздерді суреттер арқылы меңгерту
Сөз тіркестерін, сөйлемдер құру.
Көгершін ұя
Сөздердің айтылуы мен жазылуындағы ерекшеліктерді түсіндіру
Жазылуы Айтылуы
көгершін көгөршүн
ұя ұйа
Мәнерлеп оқиық!
Келіп көктем құстары,
Бау - бақшада ән салды.
Оларды жас достары
Ұя жасап қарсы алды.
Оқылым
Оқылымалды тапсырма
(МК, Ұ)
Суреттер арқылы тыңдалым мәтінінің мазмұнын болжайды.
Суреттерге қарап, көгершін қандай құс деп айтуға болады? (адамдарға жақын жүреді, дос болған, адамдарға көмектеседі, көгершінді адамдар жақсы көрген)
Оқылым тапсырмасы
(МК, Ұ) «Бірлесіп оқу» әдісі
Көгершін – адамдардың сүйікті құсы. Бұрын көгершін хат тасыған. Көгершін туралы аңыздар көп.
Бір күні танымал суретшіге бір өте кедей адам келіпті. Ол суретшіге: «Пабло, сен керемет суретшісің, маған көмектес. Маған бір сурет салып берсең, оны сатамын, тамақ аламын»,-дейді. Пикассо таңқалады. Ол қолына қағаз алып, көгершіннің суретін салып береді.
Мәтін бойынша сұрақтар қою:
• Көгершін қандай құс?
• Адамдар көгершінді не үшін жақсы көрді?
• Пикассо кім болған?
• Пикассоға кім келді?
• Кедей суретшіге не айтты?
• Суретші ненің суретін салып берді?
Оқылымнан кейінгі тапсырма
(Ж) Оқыған мәтін бойынша сөйлемдерді ретімен нөмірле.
Грамматикалық қоржын
Жұптар басқа жұптармен ауысып, жұмыстарын дұрыс нұсқамен тексереді. Мұғалім дұрыс нұсқаны оқып береді. Жұптар бір-бірін қысқаша комментарий айту арқылы бағалайды.
«Өте жақсы»
«Жақсы»
«Талпын»
«Ойлан»....
Мақала ұнаса, бөлісіңіз:
Ұқсас мақалалар:
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Жәндік жанды табиғатқа жатады ма? №6 (3 сынып, I тоқсан, 1 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Жануарлардың мекені 9-сабақ (3 сынып, I тоқсан, 1 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Күз келді (3 сынып, I тоқсан, 1 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Демалу мәдениеті №7 (3 сынып, IV тоқсан, 8 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Киіз үй (ОМЖ бойынша 5-сабақ) (3 сынып, II тоқсан, 4 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Жәндік жанды табиғатқа жатады ма? №6 (3 сынып, I тоқсан, 1 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Жануарлардың мекені 9-сабақ (3 сынып, I тоқсан, 1 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Күз келді (3 сынып, I тоқсан, 1 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Демалу мәдениеті №7 (3 сынып, IV тоқсан, 8 бөлім)
» Қазақ тілінен сабақ жоспары: Киіз үй (ОМЖ бойынша 5-сабақ) (3 сынып, II тоқсан, 4 бөлім)
Іздеп көріңіз: